Bursasor Akademi

Yalova Futbol Okulu Sorumlusu Serkan Akgül Röportajı

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

   - Serkan Bey, kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

1972 Ankara  doğumluyum  14 sene çeşitli kulüplerde  profesyonel olarak  futbol oynadım. Antrenörlük sertifikamı 2004 senesinde aldım. Evliyim bir kızım var, Yalova’da ikamet etmekteyim.
-Bursaspor’a olan yakınlığınız ve kulüple olan ilişkilerinizden bahsedebilir misiniz?

Bursaspor’da birçok oyuncu, çalıştırıcı ve yönetici arkadaşlarım var. Bu kişiler sayesinde ve altyapıya verdiği önem ile Türk futbolunun lokomotifi olan Bursaspor’a yakınlığım ve ilgim günden güne arttı. Futbola gönül vermiş bir birey olarak  her zaman Bursaspor kulübümüzle olan ilişkilerim devam edecektir. Bursa sporlu olmak bana  göre bir ayrıcalıktır.
- Futbol Okulu açma fikri sizde nasıl oluştu?

Futbol okulu açma fikri zaten hep aklımda olan bir fikirdi. Kendi imkanlarımla Türk sporuna hizmet etmek ve oyuncular kazandırmak benim için çok önemliydi, sadece doğru zamanlama ve doğru altyapı sistemi gerekiyordu. Yalova’ da profesyonel anlamda  futbol okulu standartlarına  uyan ve bizi her konuda destekleyen Bursaspor’dan başka futbol okulu yok. Daha yolun başındayız ve daha  çok gidecek yolumuz var.
- Futbol Okulu su anda hangi aşamada, eğitim gören kaç öğrencimiz var?

Futbol okulumuz  şuan çok yeni, gerekli tanıtım ve afişlerimiz Yalova sokaklarında ve okullarında yerlerini  aldı. Yalova halkı Bursaspor  Futbol okulunun  Yalova’ ya geldiğini  görmeye başladı. Şuan 10  öğrenci ile çalışmalara  başladık. İlerleyen günlerde bu sayımızın artacağını biliyorum ve bunu da mutluluk ve iftiharla  Bursaspor’a ve futbola gönül  veren herkesle paylaşacağız. Amacımız biraz önce de dediğim gibi yetenekli çocuklarımızı Türk sporuna kazandırmak istiyoruz. Onların spor yapmasına katkıda bulunmak istiyoruz.- Yalovalıların futbola olan ilgisi ve de futbola bakış acısı?

Yalovalılar maalesef  futbol konusunda bu aralar sıkıntılı. Profesyonel bir takım izleyemiyorlar, il takımı olan Yalovaspor şuan amatör ligde o yüzden eskisi gibi statlar  dolmuyor. Ama  futbol sevgisi  halkımızda  olduğu gibi Yalova halkında da  var. Bursaspor Futbol Okulu sayesinde ildeki futbol eğitim seviyesi de artmış olacak. Yalova’da Bursaspor taraftarı çok  bunu en son yaptığım araştırmalarda daha  iyi gördüm onlarında bize destek olacağını düşünüyorum.
-Eğitim ve çalışma programımız nasıl oluştu?

Kasım ayı başında  çalışmalarımıza başladık. Gerekli eğitim ve çalışma programımızı  bizden  desteğini  hiç eksik etmeyen Sayın Hakan CENKÇİLER hocamızla yaptık. Bu eğitim ve çalışma programımız doğrultusunda  ilerlemeye ve çalışmaya devam ediyoruz
- Uzun vadede ve kısa vadede ki hedeflerimiz nelerdir?

Kısa vadede hedeflerimiz Bursaspor Futbol Okulu’nun  Yalova’da en kısa sürede  istenilen öğrenci  sayısına ulaşması ve yaş gururlandırılması yapılarak belli bir standart oluşturulmasıdır. Uzun vadedeki hedeflerimiz  ise Bursaspor A takımına sporcu yetiştirmek ve yöremizdeki çocukların iyi birey, iyi insan, iyi sporcu olarak yetiştirilmesine katkıda bulunmak istiyoruz.  Tabii ki bunun içinde  kaliteli bir eğitim dönemi,  özverili çalışmak, destek görmek,  güzel şartlarda güzel bir eğitim sunmak çok önemli. Ben şahsen çocuklarımızın iyi eğitilebilmesi için üzerime düşen şeyleri yapabilmek için buradayım. Bize destek veren inanan herkese  çok teşekkür ederim. 

-Bizi kırmayıp konuğumuz oldunuz ve bütün sorularımıza içtenlikle cevap verdiniz. Serkan Bey bu güzel röportaj için çok teşekkür ediyoruz, futbol okulumuzda size hocalarımıza ve çocuklarımıza başarılar diliyoruz.

Bende bu fırsatı tanıdığınız için Bursasporakademi ailesine çok teşekkür ediyorum.

Yalova Futbol Okulu Sorumlusu: İbrahim Serkan Akgül 
Tel:0532 3178325
Adres:90+4 kapalı halı saha kompleksi Toki girişi Yalova

Bursasporakademi.com / Röportaj: Sadi İMREN


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR