Bursasor Akademi

U19 Bursaspor İyi Yolda

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

 U19 Elit Lig'de mücadele eden Bursasporumuzun bu sezon göstereceği performans ile birlikte neler yapabileceği benim için merak konusuydu.

 

Geçtiğimiz sezon, gerçek performansını sahaya yansıtamayıp, iyi bir sezon geçiremeyen U17 takım oyuncularının yanına geçen sene ki U19 takımımızdan Özcan Aydın dahil edildi. Bu oyuncu gurubunun içine bir de Bursa Amatör Spor Kulüp’lerimizden Burgazspor’dan Hakan Yavuz, Zaferspor’dan Mert Türkiler  ve Yolspor’dan Tuğkan Kamışoğlu’nun katılmasıyla bu seneki U19 Bursaspor oluşturuldu.

Futbolcu gurubu arasında doku uyuşmazlığı yaşanır mı, gurubun çoğunluğunu oluşturan geçen seneki U17 oyuncularının performansı nasıl olacak, amatörden gelen oyuncuların katkısı ne olur?

U19 Bursaspor’un kuruluş aşaması bu zorlu süreçten geçerken, takımın başına, geçen seneyi şampiyonlukla kapatan Harun Şen hoca getirildi. Harun hocanın bu takımı hamur gibi yoğurarak belli bir kalıba sokmayı başarması benim adıma beklediğim ancak zor bir iş olarak görünüordu.

Takımı oluşturma sürecinde Yılmaz Burul hocamızın ve Mesut Ünal’ın katkıları da çok önemli, onlardan bahsetmeden geçmek haksızlık olur diye düşünüyorum. Bu sezonda amatör kulüplerden belirlenen oyuncuların 40 tanesini Bursaspor bünyesine kazandırılırken tüm takımlarımızda olduğu gibi U19 takımımızın da yapılanmasında bu hocaların katkıları takdir edilmelidir. Özellikle Zaferspor’dan Mert’in ilk yarıda attığı 6 golle takıma katkı sağlaması ve ayrıca Burgazspor’dan gelen Hakan Yavuz’un 17 karşılaşmada forma giyme başarısı ne kadar nokta transferler olduklarını doğrular nitelikteydi.

Sadede gelirsek U19 Bursaspor şu anda Elit Lig’in lideri konumunda bulunan 40 puanlı Galatasaray’ın ve 39 puanlı Trabzonspor’un ardından 37 puanla sıralamada 3.durumda.

Rakip fileleri 30 kez havalandıran takımımız kendi kalesinde 13 gol görmüş. 

U19 Bursaspor dış sahada çok başarılı bir grafik çizerken iç sahada bunun bir tık altında bir performans sergiliyor. İç sahada 8 maçta 15 puan toplayan takımımız dış sahada oynadığı 9 karşılaşmada 7 galibiyet 1 beraberlik ve 1 kez mağlup olarak 22 puan toplamış. Takımımız bu özelliğiyle tam bir dış saha canavarı olarak göze batıyor.

Gol dağılımına bakacak olursak takımın en golcüleri sıralamasının en başında 8 golle Özcan Aydın gelirken Özcan’ı 6 golle yeni transfer Mert Türkiler takip ediyor. Atılan 30 golün 14’ü bu oyuncuların ayağından geldi.

Genel olarak bakıldığı zaman takımda hemen hemen bütün oyuncular Harun hoca tarafından sahaya sürülerek bu takımın bir parçası oldukları hissettirilmiş ve takım lig 3.'lüğüne kadar yükselmiş. Bu başarımıdır tabi ki başarıdır. Bence futbolcular ve Harun hoca elinden geleni yaptığını düşünüyorum. Genç kardeşlerimiz hocalarının verdiği öğütleri can kulağıyla dinleyerek kendi yeteneklerini ve takımlarını daha ileriye taşıyabilirler. Bu sadece kendilerinin ellerinde. U19 Bursaspor'un şu ana kadar gösterdiği performansıyla iyi yolda olduğunu söyleyebilirim.

Bursasporakademi.com 


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR