Bursasor Akademi

U16 Takım Olma Yolunda

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

 İki senedir kendi yaş gurubunda yenmedik takım bırakmayan ve lig sıralamasında tabelanın hep en üstünde yer alan 1999 doğumlu takımımız bu sene ikinci karşılaşmasını Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde oynadı.

 14 yaş takımındayken hiç mağlup olmayan geçen sene 15 yaş takımıyla sadece ligde 3 mağlubiyet alarak en yakın rakibine (Fenerbehçe) 11 puan fark atarak bu günlere gelen takımın kadrosunda 2 senedir hiç revizyon yapılmamıştı. Bu sene 9 futbolcuyla yollar ayrıldı 8 yeni futbolcu ise takıma dâhil edildi, ayrıca Yılmaz Hocanın yeni görevi itibari ile takımın başına Musa Öztürk hocamızın geçmesi ile yeni sezona girilmiş oldu.

Yeni sezonun ilk karşılaşması yeni oyuncular ile eski oyuncuların aynı zamanda Musa hoca’nın takımla olan uyumu açısından önemli bir sürecin başlangıcıydı. İlk karşılaşma normal olarak bir tanışma karşılaşması olarak görüldüğünde takımımızın deplasmanda aldığı mağlubiyet çok önemli değildi.

Takımımız ikinci karşılaşmasını Sarıyerspor ile Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerimizde oynadı. Bu karşılaşma teknik ve beceri olarak kendisinden zayıf olan rakibi karşısında çokta fazla zorlanmadan karşılaşmayı kazandı. Karşılaşmadan sonra rakip takım oyuncularıyla sohbet ederken takımımızın güçlü ve zayıf taraflarını sorma imkanı buldum. Oyuncular kanatların ve defansın çok güçlü olduğundan orta sahanın biraz eksik kaldığını söylediler. Kanatlara baktığımız zaman sağda Halil solda Burak iki senedir takımın hücum ve skor gücüne katkı yapan oyuncular. Barca’yı gözümüzde canlandırırsak 4-3-3 ün ileri üçlüsünün iki kanat oyuncusu olarak bu oyuncuları düşünebiliriz. Bir de Mustafa ilerde biraz daha çabuk olursa bu sene tam bir Barca hücum hattı izleyebiliriz.

Defansımıza bakıldığı zaman önemli bir problem gözükmüyor orta sahadaki sistem tam olarak oturur ve yeni oyuncular ile eski oyuncular uyum sürecini kısa sürede atlatabilirse bu sene sezonun en başarılı takımı olma yolunda yol kat edilecektir. Genel olarak baktığım zaman 1999 doğumlu gençlerimizin takım olabilmesi için biraz zamana ihtiyaçları var.

Takım arkadaşları Ege’nin sakatlanması ile moralleri bozulan ve 9 takım arkadaşlarının takımdan yollanmasıyla pisikolojik olarak düşüşe geçen takım, bu olayların hayatın bir getirisi olduğunu düşünmeleri gerekmektedir. Geçmişte kalmayıp gelecek için tamamen futbola ve derslerine konsantre olup çok çalışarak o eski neşeli günlerine kısa sürede kavuşacaklardır.

Bursasporakademi.com / Sadi İmren


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR