Bursasor Akademi

Tüzük ve altyapı

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

 Bir firmayı ya da bir kuruluşu yönetebilmek için kendine özgü doğru bir işleyiş modeli belirlemeli ve bu modeli maddeler halinde sıralayarak bir anayasa oluşturulmalıdır. Bu maddelerin içinde doğru işleyiş modelini yazmak işletmenin daha üretken, daha verimli çalışabilmesini sağlamaktadır.

Doğru işleyiş modeli herkese göre değişkenlik gösterse de yapılan yanlışlar bizleri eninde sonunda doğruya ulaştıracaktır, ancak bu durum çok fazla zaman alacağından kaybeden yine işletmeler olur. Bu sürecin sonunda istenilen ürün çıkmayınca firmalar büyük zararlara uğrar. Yani bir işletmeyi yönetmek kader kısmet işi değildir.

Bursaspor altyapısını bir işletme gibi düşünmeliyiz.  Çalışma prensiplerini yazılı metinler ile yasalaştırmalıyız ki doğru işleyiş modeli ile altyapının daha üretken, daha verimli çalışmasını sağlamalıyız.  İşte tam da bu noktada Bursaspor tüzüğünde Bursaspor’un en büyük gelir kaynağı sağladığı futbol altyapısı ile ilgili bir madde olmaması ve altyapıya ilişkin bırakın tüzüğü alt yapının işleyişi ile ilgili bir çalışma yönergesi olmaması gerçekten çok vahim bir durum. Bu ne demek, altyapı bir sistem ve plan dahilinde yazılı kurallara göre işlemiyor yönetilemiyor demek. Alınan ürünler de istenilen seviyede yeterlilikte olamıyor demek.

Bu düzenlemeler için konuşulan Bursaspor tüzük kongresini, büyük bir fırsat olarak görüyorum. Bursaspor gibi altyapısının da yazılı kurallara dayandırılarak yapılandırılması neyi, ne zaman ve nasıl yapacağımız konusunda bizlere ışık tutarken, Bursaspor altyapısı daha üretken, daha verimli bir altyapı haline getirebiliriz.

Bursasporakademi / Sadi İmren


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR