Bursasor Akademi

Sayın Başkanım,

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

Sayın Başkanımız Ali Ay; “Popülist davranmayacağız. Geçmiş yönetimlerin yaptığı hatalara düşmeyeceğiz. Küfür edilirse de edilsin. Biz bildiğimiz yoldan şaşmayacağız” dediğini gazetelerde okudum.

Başkanımız Bursaspor taraftarının ne kadar bilinçli olduğunu, taraftarların kulübümüzün bir kuruşunun bile boşa harcanmasını istemediğini sizden daha iyi kimse bilemez. Çünkü unutmayın sizde bir Bursaspor taraftarısınız.

Geçmiş yönetimlerin hata yaptığı konuların başında kulübümüzün kasasında para yokken yaptıkları gereksiz transfer harcamaları gelmektedir. Bursaspor camiasının ağzı bu gereksiz harcamalardan çok yandı ve yanmaya devam ederken konunun ne kadar hassas olduğunu söylemeye gerek duymuyorum.

Bu dönemlerde de hassasız transfer söylentileri almış başını gitmişken 31 yaşındaki Merter Yüce ve 29 yaşındaki İsmail Konuk transferlerini öğreniyoruz. Transfer edilen oyuncuların yeteneğinde Vakıfköy’de oyuncu yok mudur? Bu oyuncular olmazsa olmazımız mıdır ?Sorularını akıllara geliyor. 

Taraftarlarımızın istediğini, bir defa da ben buradan ifade edeyim. Geçen sezon hasbelkader alınmış, istenilen performansı alamadığımız oyuncuları gönderelim. Yerlerine en fazla 2 ya da 3 kaliteli oyuncu alalım, geri kalan mevkilerde gençlerimiz ile takımımızı takviye edelim. Böylelikle paramız cebimizde kalır. İstesek de istemesek de bu borç yükü ile küçülmeye ihtiyacımız var.

Bırakın önümüzdeki senede ilk 5’e girmeyelim ancak Furkan’ı Kubilay’ı Emirhan’ı, Mert’i, Yeşil Bursa'da  Mehmet’i Enes'i, Oğulcan'ı daha isimlerini yazamadığım kumaşı iyi olan gençlerimizi kazanalım. Biz gençlerimize güvenmezsek başka takımlar bu gençlere sahip çıkacak onlara şans verecek ve yeteneklerini ortaya çıkaracak. Bizde o oyuncuları kazanamayıp yerlerine transfer yapmak zorunda, yani para harcamak zorunda kalacağız.

Sayın Başkanım sakın bildiğiniz yoldan şaşmayın, inanın taraftarımız da popülizmden pek hoşlanmaz aslında bakacak olursa gittiğiniz yol doğru ancak küçük nüanslar sonucu etkiliyor. Genel olarak bakıldığında taraftarımız da sizin istediğinizi istiyor, taraftarlarımız kulübümüzün menfaatlerini herkesin, herşeyin iradesinin üstünde görüyor.

Bursasporakademi.com/ Sadiimren


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR