Bursasor Akademi

Parlayan bir Jenerasyon (1999)

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

Kulüplerin çeşitli dönemlerine damgasını vuran altın jenerasyonları (yeni nesil) vardır. Geçen yıl kendi yaş (U14) kategorisinde şampiyon olarak başarılı maçlar çıkaran takımımız, 1999 doğumlu gençlerden oluşuyor.

 Geçen sene 36 haftalık lig maratonunda 124 gol atıp, 19 gol yiyerek hem ligde en çok gol atan, hem de kalesinde en az gol yiyen takım olarak çok önemli başarı sağladılar. Geçen yıl 5 kategoride finallere giden takımlarımız arasında şampiyonluk adına favori gösterilmeseler de, benim favori takımım olduklarını çevremde sürekli dile getiriyordum mahcup etmediler çok şükür. Bu sene durum aynı şekilde devam ediyor şimdiden takımımız 6 da 6 yaparak ligde 18 puanla liderliğini sürdürüyor.Yine geçen sene bu takımın üzerinde çok emeği olan takımımızın Teknik Sorumlusu Fazlı Tan hocalarından ayrıldıktan sonra takım olarak üzüntü duysalar da, yeni teknik sorumluları Yılmaz Burul hocamızın tecrübelerinden maksimum faydalanırlarsa A takıma kadar uzayacak olan bu yolculuk onlar için daha kolay ve çabuk gerçekleşecektir.

2011-2012 yılında U15 takımımız ile Nike Premier Cup Avrupa Şampiyonluğu yaşayan Yılmaz Burul hocamız, Bursa’da ‘en başarılı altyapı antrenörü’ seçilmişti. Ayrıca emeği geçen oyunculardan bazılarının arasında Enes Ünal, Muhammet Demirci, Taha Can Velioğlu ilk aklıma gelen isimler.

Bu başarılı takımı tek tek ele almak, yeteneklerinden bahsetmek çok büyük bir hata olur. Bütün oyuncuların birbirinden farklı kendilerine has özel yetenekleri var. Ben o ışığı ve yeteneği geçen sene birçok karşılaşmalarda gördüm, gelecek adına bu takım Bursaspor'umuza çok profesyonel oyuncu vereceğine inancım tam, yeşil beyaz formamızı daha uzun yıllar terletecekler .

            ( Defans, orta saha ve hücum oyuncuları aynı anda Fenerbahçe kaleside gol ararken)

 
Bu takımın başarılı olmasının temelinde güçlü sevgi, saygı, yardımlaşma ve arkadaşlık bağlarının çok iyi düzeyde olmasında etkili. Saha içinde olduğu gibi saha dışında da iyi görüşen bir arkadaş topluluğu oldukları biliniyor. Başarılı olmalarındaki  bir diğer önemli etmen şüphesiz ki gençlerimizin aileleri.  Onların bu çocukları saygılı, dürüst, çalışkan bir bireyler olarak yetiştirdikleri için Bursaspor’a gönül vermiş biri olarak teşekkürlerimi bir borç biliyorum ve ayrıca futbolcu kardeşlerimize emeği geçmiş hocasından, sağlıkçısına, altyapı çalışanlarına, sizlerin yüksek huzurlarınızda saygıyla eğilerek, şükranlarımı sunuyorum.