Bursasor Akademi

Panelde Federasyon ve Antrenörler Üzerine.

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

Bağımsız Bursasporlular Derneği tarafından organize edilen panelde vakit darlığından anlatamadığım bir kaç detayı köşmde paylaşmak istedim.

Hepimiz buraya bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşündüğümüz için geldik. Değişmeliyiz diyoruz, geleceğimiz olan gençleri daha iyi nasıl eğitebiliriz,  ülke futbolunu nasıl Avrupa futboluyla eşdeğer seviyeye taşıyabiliriz diye sadece düşünüyoruz.

Ülke olarak bu konu hakkında bir planın ve programın olması gerektiğini hepimiz çok iyi biliyoruz ancak bu plan ve programı oluşturması gereken kurumlar (T.F.F) bu olayı daha ciddi bir konu olarak görmüyor diye düşünüyorum.

Futbolumuzda altyapı sistemi ancak iyi bir planlama kurumsallaşma ve genç kuşaklara yatırım yapılarak yeniden ayağa kalkacağı gün gibi ortadadır. Futbol Yönetenler (T.F.F) bir futbol anlayışı, modeli ve politikası üzerine karar vermelidir. Futbolun uluslararası standartlarına uygun ancak ülkemizin örf adet ve koşullarına göre sentezlenerek bir "futbol" kültürü oluşturmamız gerektedir.

Altyapı antrenörleri ile ilgili bir iki kelime de söylemek ve panele katılan konukarın fikirlerini aktarırken bu konu hakkında ne düşündüklerini öğrenmek istiyorum.

Türkiye’de Altyapı antrenörü ve ya Altyapı eğitimcisi yetiştirilmesi için bir sistem olması gerekirken şu anda böyle bir sistem olmadığını düşünmüyorum. Türkiye Futbol Federasyonu ilgili birimlerince organize edilen ve yürütülen antrenör eğitimleri özellikle küçük yaş gruplarına yönelik eğitici antrenörlük içeriği açısından yetersiz ve kısa sürelerde gerçekleşmesi altyapı antrenörü yetiştirmeye yönelik yeterliliği oluşturmak için çözüm olamayacağını düşünüyorum.

Bu konuda özellikle Türkiye Futbol Federasyonun ciddi bir çalışma içersine gitmesi ülke futbolu ve sporunun geişmesi için son derece önemlidir.

Burada anlatmak istediğim iyi bilinçli çiftçi, iyi kaliteli ürünler yetiştirir. Antrenörlerimizin yetiştireceği ürün yarınlarımız olan gençlerimizdir.  

SADİ İMREN
 


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR