Bursasor Akademi

Görev Dağılımının Yapılması Bekleniyor...

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

 Seçimi kazanıp hemen kolları sıvayan yönetim kadromuz, transfer sezonu olması nedeniyle transfere odaklanarak olumlu hamleler yaptı. Ancak Bursasporumuz’da çözülmesi gereken pek çok konu olduğundan yönetimimizi zorlu bir süreç bekliyor.

Bursaspor’da her konuda özellikle de altyapıda acil atılması gereken adımlar var. Bu adımların atılabilmesi için gözler yönetimimizin yapacağı görev dağılımlarına çevrilmiş durumda. Bu görev dağılımı sonrasında Altyapıdan sorumlu yöneticimizi yoğun bir mesai programı bekliyor.

Hocasından, Eğitimcisine, Gençlik Geliştirme Program Sorumlusundan, durumlarının ne olacağı soru işareti olan 1995 jenerasyonu oyuncularına kadar sırada görüşme bekleyen çok kişi ve konu bulunuyor.

 Şu anda Özlüce tesislerimizde tamamıyla altyapımıza odaklanmış olarak mesai harcayan, futbolcularımızın eğitimi ve birtakım şartların iyileştirilmesi adı altında mesai harcayan Osman Aktaş bulunuyor. Bir önceki yönetimin doğru yaptığı bir proje olarak gördüğüm Bursaspor Kulübü Eğitim ve Planlama departmanıyla ciddi bir şekilde görüş alışverişinde bulunulması gerekmektedir. Bu departman aktif olarak kullanılmalı ve işlevsellik kazandırılmalıdır. 

Bu konuyu bir cümleyle açıklamak gerekirse geçen hafta U17 takımımızla Coca Cola akademi liginde Türkiye şampiyonu oldu hepimiz gururlandık. Ancak madalyonun öteki yüzünü çevirdiğimiz zaman bu oyuncuların oynadıkları karşılaşmalar yüzünden birçoğunun devamsızlıktan sınıfta kaldıklarını ve derslerine devam edemediklerinden dolayı hiçbir zaman başarılı bir öğrenci olamayacakları görülmelidir. Hayatlarında da bu eksiklikleri yüzünden her zaman bir B planlarının olmayacak olması, konusu son derece hassas bir konudur. Altyapı oyuncularının bu ve buna benzer birçok konuda eğitim alması, düzgün aklıselim bireyler yetiştirilmesi hususunda hayatın gerekliliği halini almıştır.

Bilindiği gibi spor bir eğitim işidir, işte bu yüzden Bursaspor Kulübü Eğitim ve Planlama departmanına her zaman ihtiyaç vardır. Önem verilmesi ve fikir alışverişinde bulunulması çok önemli ve elzemdir. Yurtdışında örnek aldığımız kulüpler hem okul hayatındaki eğitime, hem de altyapı eğitimine çok önem vermişler ve bu sayede başarılı olmuşlardır. Biz de bu kulüplerle hem sportif anlamda, hem ticari anlamda yarışmak istiyorsak bu mantalitemizi değiştirmemiz gerekmektedir.

Bursasporakademi.com / Sadi İmren


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR