Bursasor Akademi

Geleceğimiz ve Transfer

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com


Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın UEFA tarafından aldığı Avrupa kupalarından men cezaları sonrasında takımımızın, şampiyonlar ligine gitme şansı oluştu. Bu şans oluşmasa bile, yönetimimiz geleceğimizi de düşünerek transferleri daha akılcı yapmak zorunda. Yanlış yapma lüksümüzün olmadığı gibi, daha önceleri bu lüksü bol bol kullandığımızı düşünüyorum.

2013 - 2014 futbol sezonunda Birinci Transfer ve Tescil Dönemi 20.06.2013 tarihinde başladı. Transfer Dönemi 6 Eylül 2013 Cuma günü sona erecektir. Ancak, bizdeki söylentilere bakarsak, daha önceki transfer sezonlarında hüsranları oynayan, Bursaspor camiamızın bu sezonunda da, diğer sezonlardan farklı bir gelişme olmaması taraftarlarımızı gelecek adına endişelendiriyor.

Şimdi önümüzde iki soru var ilk soru transfer yapmayıp alt yapımızdan oyuncular mı çıkaracağız?

Hikmet hocamızın söylediklerini hatırlayalım' 'Hikmet Karaman; Avusturya kampının yıldızlarının altyapıdan çıkacağını, kampta iki ayrı takım halinde çalışacaklarını ifade ederken, asıl transferleri altyapıdan yapacağız' 'işte bu sözler öz kaynaklarımıza dönüp çok fazla transferle uğraşmayacağız mesajını taşıyor. Ancak buda akıllara ''iki yeni transferimiz gençlerin önünü tıkamıyor mu bu nasıl bir tezat anlayış'' sorularını da aklımıza getirmiyor değil.

İkinci soru ise şampiyonlar ligi ve önümüzdeki yeni sezon için çok iyi üç dört takviye yaparak başarılı olamaz mıyız? sorusudur.

Şampiyonlar ligi bizi iyiden iyiye heyecanlandırsa da, bu ligde nereye kadar ilerleyebiliriz ya da bu ligi kaldırabilecek futbolcular bizden ne kadar para isteyecekler kaliteli futbolcuların maliyetleri dudak uçuklatan cinsten. İşte bir başka soru işareti daha?

(İki soru demiştim ancak çözümlenmesi gereken ne kadarda çok sorular varmış.)

Kendimizi kandırmayalım. Takımımızın yapacağı o büyük transferleri beklemek bence hayal gibi. Jokic gelmeden gidiyor, yeni transferlerinden Yasin Pehlivan ve Şamil'in kulüpleriyle ilgili sorun çıkıyor, Weiss, tercihini Olimpiakos'tan yana kullanıyorsa. Bizim gençlere yatırım yapmaktan başka çaremiz olmadığı gün gibi ortadadır.


 


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR