Bursasor Akademi

Geleceği Kazanmak !

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

Dün akşam saatlerinde Özlüce Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, Osmanlıspor karşılaşması hakkında konuşurken "genç oyuncularımızı sahaya koyduk. Amaç sadece maçı kazanmak değil, geleceği de kazanmaktı” demişti.

Bende Hamza hocamızın bu sözünü desteklemek için yani geleceği kazanmak için bu sezonda A takımda kadroya giren oyuncularımızın oyunda kalma sürelerine bir göz atmak istedim.

Hocamız altyapımızın bu sezon Mert Örnek, Kubilay Kanatsızkuş, Furkan Soyalp, Okan Koçuk, Berke Yılmaz, Talha Çalışkan, Yunus Öz ve Furkan Emre Ünver gibi oyuncularımızı A takım kadrosuna alarak gençlerimize önem verdiğini, geleceğe yatırım yapmaya çalıştığını bizlere hissettirdi. Gençlerimizi A takıma çıkaran hocamız yanında, oyun içersinde aldıkları süre bu hislerimizi daha da güçlendirecekti.

Genç Oyuncularımızın Oyunda Kalma Süreleri

Yunus Öz: Türkiye Kupası Tepecikspor karşılaşmasında 12 dakika oyunda kaldı. Eskişehirspor karşılaşmasında kadroda fakat süre almadı.

Mert Örnek: Süper Lig’de 3 karşılaşmada 54 dakika, Türkiye Kupası’nda 3 karşılaşmada 116 dakika süre aldı.

Berke Yılmaz: Türkiye Kupası’nda Tepecikspor ve Eskişehirspor karşılaşmalarında kadroda fakat süre almadı.

Talha Çalışkan: Türkiye Kupası’nda Tepecikspor ve Eskişehirspor karşılaşmalarında kadroda fakat süre almadı.

Furkan Soyalp: Süper Lig’de 2 karşılaşmada 8 dakika oyunda kaldı. Türkiye Kupası’nda 4 karşılaşmada 217 dakika süre alırken, kupada 2 gol ve 2 asistlik performans sergiledi.

Furkan Emre Ünver: Türkiye Kupası’nda Tepecikspor karşılaşmasında 25 dakika Eskişehirspor maçında 90 dakika oyunda kaldı.

Kubilay Kanatsızkuş: Süper Lig’de 3 karşılaşmada 168 dakika süre almıştır. Türkiye Kupası’nda 3 karşılaşmada 153 dakika süre almış 2 gol 3 asistlik performans sergilemiştir.

Sonuç olarak tabloda görebileceğimiz gibi gençlerimizin bu sezonda aldığı dakikalar, oyuncu gelişimi açısından pek de iç açıcı gözükmüyor. Hamza hocanın genç oyuncuların oyunda kalma sürelerini daha da arttırması gerekmektedir.

Hiçbir hedefimizin olmadığı Osmanlıspor karşılaşmasında ilk 11’de altyapıdan en az 2 oyuncu oynatmıyoruz. Yine aynı Osmanlıspor karşılaşmasında altyapı oyuncularımız Mert Örnek karşılaşmanın 67. dakikasında ve Emirhan Aydoğan karşılaşmanın 82. dakikasında oyuna giriyor, taraftarlarımız bu oyuncuların performansından hoşnut olmuyorsa böyle bir ortamda gençleri ve geleceği kazanma anlayışından söz etmek bana biraz günü kurtarma söylemi gibi geliyor.

 

Bursasporakademi.com / Sadi İmren


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR