Bursasor Akademi

Futbolda Başarı Altyapı ile Geliyor...

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

 Bursaspor yeni bir seçim süreci daha yaşıyor, 3 Başkan adayına bu seçim sürecinde başarılar dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. İnşallah yeni başkanımız Bursasporumuzu başarılara taşıyan isim olur. Çünkü bu zor günde ateşten gömlek olarak tabir ettiğim Bursaspor Başkanlık giysisini giyebilmek bana göre cesaret işidir.

 

Bütçeler, gelirler, giderler, projeler, toplantılar derken başkan adayları dün listelerini divan kurulu başkanlığına sundular. Listeleri detaylı olarak incelediğimde ciddi anlamda futbol altyapısından, akademik anlamda anlayan birilerinin olmayışı beni biraz üzdü ve bir taraftar olarak kafamda da soru işaretleri dolaşmaya başladı. Altyapımızın başına bir kişi getirilecek, o yönetim kadrosunda altyapıda uzman biri bulunmadığı için tamamen altyapının başına getirilecek kişi ne derse onun yaptığı her şey doğru olarak kabul edilecek gibi gözüküyor.

Mesela altyapımızın başına gelecek bu kişi altyapı sistemini nasıl kuracak ve A takıma nasıl oyuncu kazandırmayı düşünüyor. Kısacası altyapımızdaki oyuncularımıza ve Antrenörlerimize ne öğreteceğini ve nasıl öğreteceğini bilen birilerini altyapımızın başına getirmemiz gerekmektedir.

Unutmayalım ki şu anda temelleri atılacak olan altyapı sistemi bize mükemmel şekilde 8-9 yılda karşılık verecektir. Bu konuda ne kadar geç adım atarsak karşılığını o kadar geç almış olacağız. Bursaspor altyapısı bir binaya benzer bu binayı sağlıklı bir şekilde inşa edebilmek için mühendislik becerisine ihtiyaç vardır.

 

Futbolda Sportif ve Finansal Başarı Altyapı ile Geliyor...


Bursasporakademi.com /
 Sadi İmrenhtmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR