Bursasor Akademi

Formalite İcabı Kadrodalar.

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

Spor Toto Süper Lig’in son haftasında takımımız Bursaspor, Bursa Atatürk Stadı’nda Gaziantepspor ile karşılaştı.

Kadrolara baktığımda altyapı oyuncularımızdan Mustafa Acun, Furkan Kesikbaş ve Doğanay Kılıç 'ın A takımda yer aldıklarını görünce çok sevindim. Batuhan Altıntaş, Ozan Tufan, Enes Ünal, Furkan Soyalp önceki karşılaşmalarda bir şekilde dakika almışlardı. Bu sayının artacağı düşüncesindeydim. Takımımızda sakat ve cezalı futbolcuların çokluğu Teknik Direktör İrfan Buz’un 11 kurmasını zorlaştırıyor olması genç futbolcularımız için birer şans olarak görüyordum.

Karşılaşmanın başında içimde yeşeren umutlar ve sevinçler maç sonunda yerini öfke ve kızgınlığa bıraktı. Bunun nedeni yazımın başında belirttiğim altyapı oyucularımızın bizim için bir anlamı olmayan formaliteden öteye geçemeyecek olan bir karşılaşmada dahi forma alamamaları beni çok üzdü.

Onların yerine kimler oynadı, kiralık olan Sercan Yıldırım, yeterince şans alıp değerlendiremeyen Oğuzhan Aynaoğlu, adın her duyduğumda kafamda soru işaretleri oluşan Taşkın Çalış.

Bursaspor: Harun Tekin, Ozan Tufan, İbrahim Öztürk, Ethem Pülgir, Şener Özbayraklı, Bekir Yılmaz (Dk.90 Oğuz Han Aynaoğlu), Taşkın Çalış, Volkan Şen, Furkan Soyalp (Dk.46 Sercan Yıldırım), Ozan İpek, Jose Fernandao (Dk.76 Batuhan)                               

Yedekler: Okan Kocuk, Oğuz Han Aynaoğlu, Sercan Yıldırım, Doğanay Kılıç, Mustafa Acun, Batuhan Altıntaş, Furkan Kesikbaş

Şimdi bu genç arkadaşlar bu önemsiz karşılaşmada15 dakika forma alsalar çok şey mi kaybederdik. Bu soruyu kendime sormadan edemiyorum. Bursasporumuzun kadrosunda bu genç arkadaşlarımızın olması maalesef formaliteden, mecburiyetten öteye geçemiyor. Bu şekilde altyapı organizasyonu yapılamaz.

Geçen sene en formda olduğu zamanda17-18 gol atmış olan Furkan Kesikbaş kampa dahil edilmiyor ve A2 takımımızın hatta A takımımızın en hızlı sağ kana oyuncusu olan Mustafa Acun'u bu yaz başka takımlarda görürsek kimse şaşırmasın.htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR