Bursasor Akademi

Ceza Kime verilmeli ?

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

Herkesin bildiği bir konu hakkında birkaç kelime de ben edeyim istedim. 

Bilindiği üzere PFDK,A2 Takımı’nı, cezalı oyuncu oynattığı gerekçesiyle hükmen (0-3) mağlup etti, oyuncu Furkan Soyalp ile teknik sorumlu Turan Şen de 4’er maç ile cezalandırıldı.


Kulübümüzde şu ana kadar resmi bir açıklama yapmamasına rağmen gazetelerden ve etraftan edinilen bilgiler ışığında ‘’Yeşil Beyazlı Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu Yalçın Gündüz ve A2 Takım Antrenörü Turan Şen’in istifasını istedi’’ haberleriyle karşılaştık.

Bu yaşananlar yüzünden Furkan Soyalp gibi genç bir oyuncunun oynayamayacağını bilmek beni bir hayli üzüyor ve düşündürüyor. Furkan’a bakarsanız o her karşılaşmada sahaya çıkıp oynamak isteyecektir. Turan ve Yalçın hoca kesinlikle kulübe zarar verece bir davranış içine gireceklerini ben düşünmüyorum. Hocalarımızın geçmişte de takımımızda futbolcu ve çalıştırıcı olarak görev yaptığını unutmayalım. Bu insanlar bizim kendi insanımız, en başta onlar Bursaspor’a zarar verecek bir olaya karışmak istemezler.

Yukarda belirttiğim gibi hocalarımızın istifası isteniyor. Hocalarımızı cezalandırmak hatta istifasını istemek bence çok ağır bir karar. İlk etapta Kulübümüzde bu işlerle uğraşacak altyapıya münhasır görevlileri olmalı U13 Kategorisinden A2 takımına kadar toplam 7 kategori olduğunu düşünürsek her takımda 25 sporcunun olduğu farz edersek gelişim liglerinde toplamda kabaca 175 sporcu bulunduğunu görebiliriz. Şimdi altyapı hocalarımız tabiri caizse Et mi satacaklar, kedi mi kovalayacak. Bu kararların çoğunun, hukuki kurallar gibi maddelere dayandırılarak verilmesi elbetteki başka bir uzmanlık işi değimlidir. 

Ceza vermek kolay, ceza verilir ancak bu tarz hataların önüne geçmek için alınacak önlem kesinlikle Hocalara ceza vermek değildir. Bu işten birinci derecede sorumlu Kulüp ve yöneticileridir. Önce kendimizi sorgulamalıyız ve hataların önüne nasıl geçebileceği konusunda çalışmalara başlamalıyız saygılarımla.

Ben bu satırları yazarken A2 takımımız deplasmanda Sakaryaspor karşısına Ali Aköz hocamızla birlikte çıkıyor takımımıza ve teknik ekibimize başarılar diliyorum.


Bursasporakademi.com / Sadi İMREN 


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR