Bursasor Akademi

Bursaspor ve Amatör Kulüplerimiz.

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

  Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 2014-2015 sezonunda A2 Ligi yerine Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig kulüplerinin katılacağı U21 Ligi'nin oluşturulması kararını vermişti.

 Bu durum karşısında kulübümüz, ilk olarak hoca konusunu netleştirerek,
U21 takımının teknik sorumlusu olarak Mesut Ünal ve antrenör olarak da daha önce altyapımızda görev almış olan Fazlı Tan hoca görevlendirilmişti. Geçen sezonda A2 takımında oynayan oyuncularımızın bir bölümü yeni sezonda pilot takımımız Yeşil Bursa’ya gitmesi, bir kısmının da Bursaspor A takımı ile sezon başı kampına katılması ve son olarak bazı oyuncularımızın da başka takımlara gitmelerinden dolayı U21 takımını oluşturmakta sıkıntı çekilecekti.

 Bu sıkıntının çözümünü kulübümüz, Bursa’mızın güzide amatör kulüplerinde buldu. Buralarda oynayan 1994-95-96 doğumlu gençlerin gelişiminde katkıda bulunmak, bu oyunculara Bursasporluluk bilincini aşılamak, amatör kulüplerimizle iletişim kurup, yakınlaşmayı sağlamak ve kulübümüzün bünyesine yeni yetenekler kazandırmak için Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerinde kulübümüzce, altyapı hocalarımızın nezaretinde Salı gününden Cuma gününe kadar sürecek olan bir eğitim programı hazırlandı.

Bütün sporculara Bursaspor forması ve şortu verilen oyuncular guruplara ayrılarak eğitimlerine tesislerimizde altyapı hocalarımız nezaretinde devam edecekler.

  Bugüne kadar amatör kulüpler ile kulübümüzün çok fazla işbirliği içine girmemesi büyük bir kayıp ve eksikliktir. Bu proje, bu eksiklikliklerin giderilmesine önemli rol oynayacaktır. Projeyi tasarlayan, uyguluyan ve hayata geçiren Altyapıdan sorumlu yönetim kurulu üyemz Ali Turan'a ve emeği geçen hocalarımıza teşekkürlerimi bir borç bilirim.


Bursasporakademi.com / Sadi İmren


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR