Bursasor Akademi

Bal Ligi Başladı

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

Bu hafta bir değişiklik yapıp Bursaspor altyapı karşılaşmaları yerine Bölgesel Amatör Lig’de Bursamızı temsil eden güzide takımlarımız Kestelspor ve Elmasbahçe Kapalıçarşıspor karşılaşmasına gittim.

Bal Ligi,  bir alt seviyesi süper amatör lig, bir üst seviyesi ise 3.lig olan amatör bir Lig olarak tarif edebiliriz. Bal Ligi’nde şehrimiziı bu sene 4 takım temsil ediyor Mudanyaspor, Gemlikspor, Kestelspor ve Elmasbahçe Kapalıçarşıspor. Bursa futbolunun daha iyi yerlere gelebilmesi için bu takımlardan en az ikisinin 3. Lig’e çıkması, 3. Lig’de olan en az iki Bursa takımın ise 2. Lig’de mücadele etmesi öncelikli hedeflerden olmalıdır.

Uzun zamandır Bal Ligi karşılaşması seyretmemiştim ve burada Bursaspor altyapısında oynamış tanıdık yüzler göreceğimi biliyordum, ancak bu kadar çok altyapı oyuncusun bir arada göreceğimi hiç aklıma gelmezdi.

Kestelspor;

Mesut Günaydın 1993
Akın Arıcan 1994
Onur Murat Sezer 1996
Anıl Gencer 1995
Emin Akdere 1993
Mert Selçik 1995
Muhammet Utku Çamur 1999

Elmasbahçe Kapalıçarşıspor;

Özgür Orman 1992
Mustafa Aykut Turan 1993
Tugay Mutafoğlu 1991
Oğuzhan Telci 1993
Hüseyin Tunç 1986
Hakkı Çalışkaner 1984
Dursun Atan 1991
Barış Demir 1995
Mustafa Acun 1995
Onur Arslan 1995

Listeye baktığımız zaman çok yetenekli oyuncular bulunuyor. Bursaspor altyapısında şampiyonluklar yaşamış, omuz omuza, birlikte kader birliği yaparak şampiyonluklar kazanmışlar. Yetenekleriyle bir dönem herkesi kendilerine hayran bırakan hatta Bursaspor A takımına çıkacak kadar yetenekli kardeşlerimiz var. Ancak kariyerlerinde bir türlü istediği çizgiyi tutturamayan futbol emekçisi kardeşlerimiz olduğu kadar aralarında yaşları genç olanlar sıfırdan yeniden başlıyorlar futbol yaşamlarına. Nedenini sorarsanız hepsinin anlatacakları çok şeyleri var futbol yaşantılarına dair.

Neyse maça gelelim;

Sezonun ilk karşılaşması olduğu için iki takım gerçek futbol karakterini tam olarak sahaya yansıtamadı. Başarıya giden bir takım olabilmek için, takımı meydana getiren kişilerin bütünleşmesi oldukça önemlidir.  Her iki takım da yeni katılan oyuncular alışma ve uyum süreçlerini kısa sürede atlatmaları gerçek bir takıma dönüşmeleri başarının temellerindendir.

Karşılaşmanın ilk yarısında aklımda kalan tek pozisyon Nazım Ortafidan’ın ceza sahası dışından sert ve güzel vuruşu ve topun üst direğe çarparak gol olmaması durumuydu. Mücadelenin klasik bir orta saha mücadelesi şeklinde geçtiğini söyleyebiliriz

İkinci yarıda takımlar biraz daha istekli ve mücadeleci bir futbol ortaya koydular. Elmasbahçe Kapalıçarşıspor rakibine oranla biraz daha derli toplu gözükse de aradığı golü bulamadı. Karşılaşmanın 86. dakikada Elmasbahçeler’den Nazım’ın şutu ikinci kez direğe çarparak gol olmadı. Karşılaşmanın 90. Dakikasında Bursaspor altyapısında yetişen Anıl Gencer Kestelspor adına golü buldu. Orta sahadan topu sürerek hızlı çıkan Anıl uzaktan sert vurarak topu ağlarla buluşturdu ve takımını galibiyete taşıyan isim oldu.

Temsilcilerimize 2015-2016 Futbol Sezonunda Bölgesel Amatör Ligde başarılar dileriz.

Bursasporakademi.com / Sadi iMREN


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR