Bursasor Akademi

Altyapıya Önem Verilmiyor

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

Futbolda altyapının önemini kime sorsanız sorun (taraftar, yönetici, antrenör v.b) gençlere önem verilmesi gerektiği masalını hep işitirsiniz. Gençlerimizin ne kadar yetenekli olduğunu, onlarsız bir takım düşünülemeyeceği ile ilgili hep bir fikir sahibiyiz. 
Bu işin masal tarafı, gençlere gerçekte kimsenin değer verdiği falan yok. Hatta yabancı oyunculardan daha fazla değer veriliyor ülkemizde. Onlara hak ettikleri gibi davranamıyoruz çünkü onları iyi yetiştiremiyoruz. İyi yetiştiremediğimiz için kendilerini doğru anlatacak yeterli kelimeleri dahi bulamıyorlar yanlış anlaşılıyorlar. Onlara doğruları yanlışları göstermek sağlıklı düşünmelerini sağlamak da altyapının görevlerindendir. Yani altyapıdaki sporcular altyapımızın birer aynasıdır.


Bunu geçelim, bizim onlara değer vermediğimizi güzel bir örnekle açıklayıp yazıyı bitirelim Ertuğrul Sağlam aşağıda bir bölümünü verdiğim röportajında
 “Enes Bir proje transferi” demişti.

Enes bizim altyapımızda uzun yıllar bulunmasına karşın M.City gibi bir projeye imza atamadık ya da aklımıza böyle bir şey gelmedi. Demek ki bizim elimizin altındaki oyuncularımız için böyle bir projemiz yokmuş bunu söyleyen Sayın Ertuğrul Sağlam. Elin adamı gencecik çocuğa Bursaspor altyapısının 10 yıllık bütçesini (Hem de 1 oyuncuya) rahatlıkla harcayabiliyor. Bizde burada altyapıdan bahsediyoruz.

Ertuğrul Sağlam“ Altyapıya önem vereceğiz” demişti.

Özlüce’de ki kampa katılan 9 altyapı oyuncumuz yetersiz görüldü ki hepsi geri gönderildi. Bizim elimizde nice yetenekli çocuklar varken A takımda Şamil’in Bekir’in olduğu yerde bir Emirhan’ı bir Doğanay’ı, bir Mertcan’ı pişmeleri tecrübe kazanmaları için A takıma gönderemiyorsak bu bizim ayıbımızdır herkes kendini Sağlam’a almaya çalışıyor. 

Bursasporakademi.com / Sadi İmren


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR