Bursasor Akademi

Alanya Futbol Okulu Sorumlusu Mutlu Murat Aslan Röportajı

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

- Mutlu Murat Bey, kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

1968 doğumluyum, aslen Tekirdağ’lıyım. İlk orta ve lise yaşantımı Bursa’da tamamladıktan sonra 15 yıl kadar bir holding kurulusunun yurtdışı temsilciliklerinde yönetici olarak görev aldım. İngilizce ve Arapça biliyorum. Evliyim 3 erkek çocuğum var. Şu anda Alanya’da yasıyorum.

-Bursaspor’a olan yakınlığınız ve kulüple olan ilişkilerinizden bahsedebilir misiniz?

Futbol oynamaya Bursa Oyak Renault’ da başladım. Bursaspor ile tanışmam ilk olarak 14-16 yaş bölge karmasına seçilmiş olmamla başladı. Hasan Bora, Özmetin Erkut ve de Sınan Oral gibi hocalar ile çalışma imkanım oldu. Bu dönemde Bursaspor renklerine gönül vermiş bir insan olma onurunu yasadım.

- Futbol Okulu açma fikri sizde nasıl oluştu? 

Futbol ile iç içe olma fikrini aslında üç oğluma borçluyum. Erkek çocuk sahibi olmak onların futbola olan heveslerini  gözlemlemek, başka çocukların da top oynamaya olan ilgileri ile birleşince  futbol okulu açma fikri ister istemez gündeme geldi.

- Alanyalıların futbola olan ilgisi ve de futbola bakış acısı?

Alanya aslıda şirin küçük bir yer olmasına rağmen futbol aşığı bir beldedir. Çeşitli yas gruplarda futbol oynayan çocukların sayısındaki fazlalık  futbola olan ilgi hakkında bilgi sahibi olmamız için yeterli oluyor. Ayrıca PTT 1. Lig de mücadele eden Albimo Alanyaspor’ un karşılaşmaları Alanya halkı tarafından destek görüyor.  Kategorisine bakılmaksızın belde de maç izlenme oranı çok yüksek. Alanyalıların futbola olan ilgisinin üst düzeyde olduğu gerçeği vurgusu taraftar yoğunluluğuyla ilişkilendirilebilir.

- Futbol Okulu su anda hangi aşamada, eğitim gören kaç öğrencimiz var?

 Futbol okulumuzda su an çeşitli yas gruplarında 20 çocuğumuz bulunmaktadır. Ekım ayı itibarı ile çalışmalarımıza başlamış olmakla birlikte kayıtlarımız, irtibat büromuz vasıtası ile devam etmektedir.

- Eğitim ve çalışma programımız nasıl oluştu?

Futbol okullarının illere yayılması projesi çerçevesinde profesyonelce çalışmalar yapan Bursaspor kulübünün yetkilileri bu konuda her turlu detayı düşünmüş bulunmaktadır. Tarafımıza verilen basta Sayın Hakan Cenkçiler beyefendi olmak üzere alt yapı tabir edilen futbol okullarında eğitim görecek öğrencilerin antrenman programlarını profesyonel ekibiyle  birlikte detaylı bir şekilde hazırlamak sürati ile tarafımıza iletmişlerdi. Bizlerde bu program çerçevesinde çocuklarımızı eğitiyoruz.

- Uzun vadede ve kısa vadede ki hedeflerimiz nelerdir?

Kısa vadedeki hedeflerimiz futbol okulumuzun öğrenci sayısını arttırmak  ve de çalışmalarımıza hız kazandırıp bu çocuklar arasından  yarışmacı bir grup oluşturmak bulunmaktadır. Uzun vadede ki hedeflerimiz arasında ise bu çocuklar arasında gerçek futbol yeteneği taşıyan üzerine bir şeyler koymak sürati ile ilerleme kaydeden çocukların Bursaspor futbol kulübüne ve Türk sporuna kazandırılması fikri yatmaktadır.

- İleriye donuk projeleriniz nelerdir?

 Öncelikli projelerimiz arasında ilk sırayı Alanya’da Bursaspor kültürü oluşturmak gelmektedir. Bu suret ile Yeşil Beyaz renklere gönül verecek kitleler oluşturmak istiyoruz. Çocuklarımızın spor yapmalarına imkan sağlayabilecek olanakları belirlemek, şahsımıza ait yeni hedefler oluşturmak ve bu vesile ile Bursaspor kulübüne hizmet sunabilmek istiyoruz.

-Bizi kırmayıp konuğumuz oldunuz ve bütün sorularımıza içtenlikle cevap verdiniz. Mutlu Murat Bey bu güzel röportaj için çok teşekkür ediyoruz, futbol okulumuzda hedefleriniz doğrultusunda size hocalarımıza ve çocuklarımıza başarılar diliyoruz.

Bende bu fırsatı tanıdığınız için Bursasporakademi ailesine çok teşekkür ediyorum.

 

 Bursasporakademi.com / Röportaj: Sadi İMREN


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR