Bursasor Akademi

2.Şampiyonluk Çok Uzak Değil

Sadi İMREN

Sadi İMREN

E-Posta : sadiimren@hotmail.com

Türkiye’nin en verimli altyapısı olan Bursaspor’un Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri nitelikli futbolcu yetiştirmeye devam ediyor.

Daha önceleri Bursaspor A takımına ev sahipliği yapan Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri şimdilerde Bursaspor'un geleceğini şekillendiren genç oyuncularımızı barındırıyor. 

Vakıfköy’den bahsedersek,1 suni, 2 antrenman sahası, 2 resmi maç oynanabilen toplamda 5 sahası bulunan, Bursa ovasının ortasında tabiri caizse adam ekseniz biter, diyebileceğimiz verimli topraklar üzerinde bulunan, ismini Bursaspor’da hem futbolcu hemde başkan olarak görev yapmış merhum Orhan Özselek'den alan yer olarak tarif edebiliriz … 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 14 yabancı serbest kuralını açıkladığı günlere inat, 13 genç oyuncusuna profesyonel imza attıran ve bu aralar süper ligin son karşılaşmasında A takıma  11 oyuncu vermesiyle en güzel zamanları geçiren bir futbol mabedi. Bu verimli topraklarda evrilerek Türk futboluna hizmet eden sayısız yetenekteki futbolcuları gördükçe buralarda doğru işler yapıldığını ve öğretisinin sağlam bir tesis olduğunu Vakıfköy  bizlere her daim gösteriyor. 

Samimiyetin ön planda olduğu, oyuncuların kendilerini ait hissettiği antrenörleri, çimcisi, hizmetlisi, taraftarı ve futbolcularıyla saygı ve sevginin ön plana çıktığı böyle bir aile ortamının meyveleri de iyi olmalı şüphesiz. Oyuncularımız her defasında ne kadar iyi meyveler olduklarını onlara güven duyulduğunda bizleri mahcup etmeyeceklerini her defasında bizlere gösterdiler. 

Teknik direktörümüz Hamza Hamzaoğlu Süper Lig'in son karşılaşması olan Mersin İdmanyurdu karşılaşmasına Vakıfköy ağırlıklı bir kadroyla sahaya çıkarak tam 11 altyapı oyuncumuza ilk 18'de forma verdi. Karşılaşma 5-2 biterken 5 golün 4'ü Vakıfköy'de yetişmiş gençlerin ayağından geldi. Gençlerin istekli futbolu görülmeye değerdi. Onlar sorumluluk verildiği zaman bu sorumlulukları göğüsleyeceklerini bizlere bir kez daha gösterdiler.

Ülkemizdeki takımların mali durumları, yanlış transfer politikaları ve yanlış idare edilmeleri ile kötü durumda bulunuyor. Bursaspor'da bu borç yükünden nasibini almış durumda Bursasor'u diğer kulüplerden ayıran en önemli özelliği Vakıfköy gibi bir futbolcu madenine sahip olması. Elindeki bu önemli altın madenini kullanmasının ve bunu hem para hemde yeniden düzenli olarak başarıya çevirmesinin zamanı çoktan geldi. 

Hamza Hamzaoğlu başarılı gençleri gelecek sezonda A takım kadrosunda değerlendirerek hem kariyeri açısından önemli bir başarı elde edebilir hemde Bursaspor'un borç yükünü zamanla hafiflemesine yardımcı olur.  Genç oyuncularla tecrübeli oyuncuları doğru harmanklayarak yeniden bizimde savunduğumuz 2. şampiyonluğu Bursaspor'a kazandırması için önünde büyük bir fırsat bulunuyor.

Geçmiş dönemde Galatasaray'ın özkaynak düzeniyle neler yapabildiğini biliyoruz aynı zamanda Bursasporumuzun 2009-2010 sezonunda altyapıdan çıkardığı gençler ile tecrübeli oyuncuların doğru biçimde bir araya gelmesiyle oluşan oyuncu gurubuyla şampiyonluk yaşadığını unutmayalım. Doğru bir yapılanma ve planlama ile birlikte Bursaspor'un 2.şampiyonluğu pek uzakta gözükmüyor.

Sadi İmren / Bursasporakademi.com


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR