Bursasor Akademi

Yolun açık olsun Taha Can

Erhan KONÇAK

Erhan KONÇAK

E-Posta : e-koncak@hotmail.com

Bursaspor altyapısından bir isim daha dün itibariyle aramızdan ayrıldı ve bir başka takıma transfer oldu.

Taha Can Velioğlu... Altyapımızda en çok takdir edip, ümit beslediğim oyuncuların başında geliyordu. Her ne kadar artık Bucaspor'un oyuncusu olsada bu düşüncelerim hala aynı.

8 yaşında başladığı Bursaspor kariyeri son 3 senesi profosyonel olmak üzere tam 11 sene sürdü. Bu süre boyunca Bursaspor formasını hemen hemen her kategoride birçok kez terletti. Gerek Milli Takımlarda gerek altyapı takımlarımızda kaptanlık görevinide yürüten genç stoper bu sezon itibariyle artık kariyerinde beyaz bir sayfa açtı.

Ben açıkçası Taha'nın geçtiğimiz sezon bir başka takıma kiralanıp maç tecrübesini arttırmasını ve sezon sonunda U20 Dünya Kupası kadrosunda yer alıp yeni sezonda da Bursaspor'da formayı zorlamasını bekleyenlerdendim. Ancak geçen sezon Ertuğrul Hoca'nın onu İbrahim Kaş'ın transfer belirsizliği nedeniyle kiralık göndermeyip kadroda tutması bir nevi geçen sezonun onun adına kayıp sezon olmasına neden oldu. Yeni sezon hazırlıklarında da Hikmet Karaman genç oyuncunun oynayacağı bir takıma gitmesini onun yerine Süheyl veya Ertuğrul'un Bursaspor'da forma beklemesinin daha faydalı olacağına karar verdi.

Avusturya kampında hakkında ''kulüp bulması istendi'' haberini gördükten sonra bir Bursasporlu olarak üzülsemde kendi kariyeri açısından yeni bir sayfa açacağı için bi abisi bi yakını olarak sevinmiştim. Backgroundu bu kadar sağlam olupta A Takım düzeyinde bu kadar az şans bulması gerçekten garipti. Ve ne yazık ki kulüp olarak bir oyuncuyu 17-18 yaşına kadar çok iyi geliştirsekte o yaştan sonra bu gençlerin kişisel kariyer planlamasını yapamayarak bir nevi geleceklerini körelttiğimizi düşünüyorum ben.

Bucaspor'un kadrosu konusunda çok bir fikir sahibi değilim ama Taha'nın ben orada formayı kapıp iyi bir çıkış yakalayacağını ümit  ediyorum. Gerek efendi kişiliği, gerek hırslı yapısı ve çalışkanlığı ile gerçekten en iyi yerlerde olmayı hak eden bir adam o. Allah sakatlıklardan uzak ve başarılı bir sezon geçirmeyi nasip etsin. İnşallah orada herşey yolunda gider ve hem Bucaspor formasını hem de biraz ara verdiği Milli formayı tekrardan sırtına geçirir...

Bir kez daha yolun açık olsun adamım, 8 yaşından beri bu kulübe verdiğin emeklerden ötürü sonsuz teşekkürler. İnşallah seni ileride en iyi yerlerde izleriz ve gururlanmaya devam ederiz. Ve umarım bir gün tekrar Bursaspor ile yollar kesişir, yılmadan çalışmaya devam kaptan dualarımız seninle...


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR