Bursasor Akademi

Yeşil Bursa Hakem Kurbanı

Erhan KONÇAK

Erhan KONÇAK

E-Posta : e-koncak@hotmail.com

Pilot Takımımızın 6.hafta mesaisinde konuk ettiği Altay maçı için dün şehirde stadyum yapılacak en son yerlerden biri olan Minareliçavuş yollarına düştük. İnşallah Pilot Takım tez zamanda buradan kurtulur da taraftar ve şehirin daha çok sahip çıkabileceği bir stada taşınır.

Dün rakip Altay idi. Son yıllarda İzmir'in en düşüşteki takımı desek yanlış olmaz heralde. KSK 1.Lig'in demirbaşı, Göztepe yükselen trendi derken Altay'ın payına da bu düşüyor bence. Buna rağmen 1 puan için geldikleri Bursa'dan hakem etkisi ile 3 puanı alıp gittiler.

Maça geçelim kalede Muhammed, sağ bekte stoper orjinli Kadir sol bekte Oğulcan ortada Mehmet ve kaptan İbrahim önlerinde stoper orjinli Bilal Hallaçlar ve Mertcan Erdem kanatlarda Emirhan ve Emre Can ileride Salih ve Enes Ata. Kadronun defansifliği biraz şaşırttı açıkçası. Zaten maçın genelinde de takımın yaratıcı oyuncu eksikliği yaşadığı pozisyon kıtlığından belliydi. Bu takımda Çağrı Gülcü gibi bir isimin kadro yapamaması beni hayal kırıklığına uğrattı. Orta sahada Mertcan'ın yanında stoper orjinli Bilal yerine daha kreatif bir isim tercih edilebilirdi sonuçta rakip beraberliğe gelen bir Altay ve kendi sahamızda oynuyoruz. Burada Çağrı ile birlikte akla gelen bir diğer isimde Fenerbahçe'den A Takımımıza gelen ve ardından maç oynaması için Yeşil Bursa'ya kiralanan İbrahim Serdar Aydın. O da yanlış bilmiyorsam Fenerbahçe'nin sezon öncesi kamp kadrosunda yoktu onun eksikliğini gidermeye çalışıyor olabilir. Umutlu olduğum bir isim inşallah bu sezon epey fayda sağlayacaktır. Tabiki burada esas olan hoca tercihleri ve bizimde ona saygımız var. Mutlaka bir nedeni vardır bu kadro seçiminin, ben bu sezon ilk kez izleme fırsatı buldum pilot takımı dün biraz tutuk olsalarda mücadele eden oyuncuların en büyüğü 22 yaşında olunca bunlar tölere edilebiliyor. Yaş ortalaması ile bu sezon tam bir pilot takım olgusu yerleşmiş Yeşil Bursa'da bu çok sevindirici bir gelişme bence.

Biraz Altay cephesinden bahsedelim. 1 puana geldiler yazmıştım, bizden daha çok pozisyon bulmuş olsalarda sahadaki hiçbir topçunun 3'e inancı yoktu. Her fırsatta 0-0'a razı, bir arkadaşı yere yattı mı ''Kalkma kalkma biraz yat'' diye ikaz eden, sahanın alakasız yerlerinde durup dururken kendini yere bırakan oyuncu topluluğunun kalıcı bir başarı elde etme şansı yok, ancak dün olduğu gibi hakem desteği gelirse günü kurtarırlar. Bir de Altay cephesinden son olarak deplasmana gelen taraftarlarına değinelim. Karşılıklı genelde küfürsüz  ama iğneleyici tezahüratlar ile biten ilk devre sonrası bulundukları tribünü boşaltarak arka taraftan ailelerin çoğunlukta olduğu bir tribüne taş yağdırmak hakikaten Büyük Altay'a (!) yakışan bir davranış.

Son olarak sabaha kadar oynansa 0-0 bitecek maçı uyduruk bir penaltı ile Altay'a veren ve uzatmalarda adeta takımın iştahını kabartan hakem 90+'larda Enes Ata'nın net bir şekilde indirilmesini nasıl boş geçti anlamak mümkün değil. Umarım Sezer Yalçın bundan sonra hayatını TFF'de yazdığı şekilde ''Bankacılık/Finans'' sektörü üzerinden kazanmaya devam eder. Ziraa bu hak yemeler hoş değil.

Bursasporakademi.com / Erhan Konçak


htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR